Nemes Váradi Imre
A mai német külpolitikai tájékozódás
Általában rövidtávú, mint a legtöbb népé nem néz messze jövőbe. Szorosan az amerikai politikához igazodik, amely csak látszólag kommunista ellenes és a szláv világhatalomra épül; legalább is annak támogatására számit.
Az 1961-ben Németországban letartoztatott Lazó Vracarics szerb partizánt, -- aki a II. Világháború alatt Horvátországban több német katonát orvul meggyilkolt --, Tito nyomására majdnem bocsánatkérések között elengedték és 35,000 dollár kártérítést fizettek neki. Bár megállapítást nyert, hogy civilben és orvul gyilkolt. A Karst hegység barlangjaiban, mint egy húszezer olyan katona hullája fekszik, akiket a szerbek az összeomláskor mészárolták le táborokban és korházakban. E hullákat a német kormány eddig még nem emeltette ki, bár a világon mindenütt összegyűjtötték már az elesett német katonákat. Nem akarja a balkáni és egyéb szlávok érzékenységét megsérteni.
1961. okt. 29-i rádió beszédében a kommentátor kijelentette hogy: „A német nemzetnek a szláv népekkel jó viszonyban kell lennie, segíteni kell őket, mert a nép csak szenvedő alanya a bolsevizmusnak, amelyet le kell küzdenie s ami egyszer elfog múlni.”
Bizonyos, hogy a népek szenvedő alanyai a bolsevizmusnak, de – a szlávokra vonatkoztatva -- , cselekvő alanyai is, amelyek a bolsevista hódításban országaik és hatalmuk gyarapodását látják.
Ezért tehát ellenségeik a németeknek is.
Amikor a magyarokról írnak, most nem tárgyilokosak. A bonni menekültügyi minisztérium által kiadott Documentation der Vertreibung der Deutschen aus Ost-Mittel Európa című mű is igazolja ezt az állítást. A műből Homonnay Elemér közöl néhány szemelvényt az Amerikai Kat. Vasárnapja van. 1962 április 15-én. Bácska vissza téréséről a következő ismertetést adja:
„Nyomban a bevonulás után véres összecsapásra került a sor a szerb lakosság ellen, néhány esetben a dunai németség ellen is. Tömeges kiutasítások következtek s ezek az üldözések 1942 januáriában az újvidéki szerb mészárlásban érték el tetőpontjukat. A német források a Délvidéken kivégzett orgyilkos partizánok számát 10 ezerre, ami merő képtelenség és nem szolgál mást, mint a szlávok iránti hízelgést az igazság és becsület rovására.
A németek ezzel szemben, -- írja Homonnay --, nem emlékeznek meg a német megszálló erőknek az újvidékit messze túl haladó akcióiról, így a kragujeváci tömegmészárlásról sem. . .”
A kivégzések hátteréről a Délvidéket jól ismerő Homonnay Elemér írja a Nyugati Magyarország egyik számában:
„A sajnálatos újvidéki eseményeket a délvidéki német érdekek védelmére kirendelt szegedi német konzulnak, feketehalmi Ceidler altábornagyra gyakorolt túlzott politikai befolyása eredményezte.” Ez tehát szintén hozzájárult az események megtörténtéhez. A nagy német politika egyik fegyvere volt: éket verni a szerbek és magyarok közé.
A délvidéki harcokban részt vett német katonák elbeszélése szerint a szerbek megtorló eljárásában nagy része volt a délvidéki Volksbund pártszolgálatosainak korábbi gőgös viselkedése, embertelen bánásmódja, amelyet a szerbeken gyakoroltak, míg a német hadsereget a hátuk mögött érezték.
Másik ellenünk szóló súlyos idézet a következő.
„Amikor a balkáni szláv elemek visszatelepítését a Szerbiát megszálló német katonai hatóságok nem tették lehetővé, azok egy része internálótáborokba került. Ezt a tényt a könyv szerzője így kommentálja: Mintegy 12000 szerb került magyar koncentrációs táborba, ahonnan lassanként egy-egy csoportban Nadics-Szerbiába vitték őket, úgy legalább megmenekültek az 1942 januári szerb mészárlás elő. Ezzel az újvidéki eseményeket újból úgy állítják be, -- folytatja Homonnay --, mintha az nem lett volna más, mint a délvidéki szerbek spontán lemészárlása.”
A németek azt is elhallgatják, miként partizánkodtak a szerbek, mennyi ártatlan magyart gyilkoltak meg s hogy a délvidéki szerbek kiutasítása csak a Balkánról betelepítetteket érintette.
Íme, ennyit ér a németek barátsága is! Pedig de sok vért hullattunk értük már a múltban!
Ugyancsak nem írnak tárgyilagosan és a valóságnak megfelelőleg a magyar felség terület földarabolásáról és egyéb magyar kérdésről sem; szinte kétségbe vonják hogy a nemzetiségeink által ma birtokolt területeket egy évezreden át magyar tulajdont képeztek. A politikában és történetírásban folytatott hazudozással a többi európai nép példáját követik.
A Das Beste c. havi folyóirat. – amely minden kultúrnemzet nyelvén megjelenik --, a következő hamis tudósítást adja Csehszlovákiáról: „A bécsi döntés Magyarországnak ítélte (nem vissza ítélte!) Szlovákia déli részét és Kárpát-Ukrajnát. Egy hónapon belül Cseh-Szlovákia területének egy harmadát veszítette el amelyet Lengyelországnak, Németországnak és Magyarországnak kellett kiszolgáltatnia.” (Das Beste 1959. szeptemberi száma.)
A Rhein Zeitung, 1964, febr. 20 számában, a Freundschaft mit Slaven cím alatt a lengyel-német barátsággal foglalkozik, amely valóban szükséges volna mind a két nemzetnek. A cikk érdekessége azonban az, hogy a Dzsingisz Kán hadainak föltartoztatását a lengyeleknek tulajdonítja: „Kétszer érdemelték ki a lengyelek a ’Nyugat-Európa megmentői’ nevet: 1241-ben amikor a tatár áramlatot Lignitznél föltartoztatták és 1683-ban, amikor Sobieski János lengyel király Bécset felmentette a török ostromtól.
A magyarok nem vitatják el a lengyelek vitézségét, helytállását, a Dzsingisz kán hadainak föltartoztatását azonban – akár hogy hamisítgatják is a németek a történelmet -- , a magyar vitézség és keresztényi becsület teljesítette, amikor ellenállt a világverő hadseregnek és egy egész nemzet hullájából emelt elé gátat!
A lengyelek csak a mongolok jobb szárnyát tartoztatták föl, amelynek célja egyébként is a Magyarországba való betörés volt.
„Ha magyar nemzet 1241-1242-ben nem fogja föl a tatár inváziót, úgy ma a Westminster tornyán lófarkas tatár zászlót lengetne a szél.” – mondta Chamberlain angol államférfi és azzal igazolta is a magyar helytállás.
„Magyarországot 350 évi fennállás után a tatárok ez évben megsemmisítették.” -- 1241-ben így emlékeznek meg a nyugati krónikák hazánkról. (Nyugaton Magyarország fennállását 891-től s nem 896-tól tartották számon.”
Júliánus barát 1237-i második ázsiai útja után figyelmeztette Európát a mongolok hódító terveiről akik még az évben leverték a volgai bolgárokat.
1240-ben a keresztény és művelt nyugat-Európa a mongol betörés elleni összefogás helyett Batu-kánt segítik azáltal hogy a pápával egyetértésben a német (Hermann tartui püspök biztatására) megtámadták Oroszországot, elfoglalták Pszkovot, ugyanakkor a svédek is pápai bullára ostromolták Novgorodot majd a svéd Brigeus vezérletével svéd-norvég-finn keresztes sereg pusztította az orosz seregeket. Ezzel a nyugati segítséggel Batu kán könnyen elfoglalta Kievet , a kereszténység keleti kapuját.
IV. Béla hasztalan fordult IX Gergely római pápához, a francia udvarhoz és hiába ajánlotta fel hűbérességét II .Frigyesnek a segítségért, az 1252 nov. 11-i IV. Ince pápához írt levelében ezt örökíti meg: „Sehonnan sem kaptunk vigasztalást vagy segítséget.”
A németek, mint a mongolok ellen küzdő oroszokat a magyarokat is hátba támadták. Fosztogatva, gyújtogatva, gyilkolva foglalták el Sopron és Pozsony megyéket, a Vágvidékét s a Győri várat ahonnan még az évben kivertük őket. A mongolok ellen erősített Duna vonalonkat Frigyes hátulról támadta s ezzel védelmünket két tűz közé fogták. . . A tatárjárás után IV. Béla ostrommal veszi vissza Sopront majd Bécsig űzi a németeket. A pápának pedig meg kell magyaráznia, hogy a kunokat azért telepíti be, mert ezekre a „pogányokra” szorul az ország s a kereszténység megvédésében.
IV. Béla 1252. nov. 11-i levele IV. Ince pápához is teljes hiábavalóság, szerencsére akkor a németek és a „keresztesek” nem támadták az országot és azért ezek föl foghatták az 1259-es második mongol inváziót.
Nem kapott segítséget a mongolok ellen Henrik sziléziai herceg. IV. Béla unokatestvére sem, ki 1241 április. 9-i Legnitzai csatában elesett. (A csehek serege – mint a későbbi mohácsi csatából – innen is „egy nappal elkésett”. )
Párizsi Máté angol szerzetes írta korrajzában: „. . . A fejedelmek és előkelő gyóntatóinak is más bizalmasainak állandóan, alkalmas és alkalmatlan időben kellene beszélniük a tatárok ellen. Rosszul teszik, ha nem kiabálnak, rosszabbul ha színlelik (hogy a veszélyt nem látják), még rosszabbul ha nekik segítenek. Mit csinálnak a fekete szerzetesek (Benedek rendűek), a fehérek (Ciszterciek), mint a premontrei kanononok? Mikor ezeket látják, miért nem hirdetik meg a keresztes hadjáratot. Ó királyok oktalan határozatai püspököknek és apátoknak túlságos hallgatoksága!.” – Szalay Jeromos az angol szerzetesnek, aki két tatár szövetség ajánlatot hozott, tudnia kellett, hogy a német lovagrend pápai vele egyezéssel dúlt Oroszországban, továbbá, hogy a keresztény papság Róma intencióit követi és sohasem a nemzet érdekeket, ahol él. Rómának pedig mindegy, hol húzódnak a római katolikus országok határai, csak egy a fontos: -- a határok mindkét oldalán adózzanak. Ennek ékes bizonyítéka az 1927. évi Oláh-Romai konkordátum, melyben a róm. kat. lakosság ahol az oláhokkal szemben kisebbségben van, alájuk kerüljön. Ezzel Róma előzékenységet mutatott, hogy megnyerje az oláhok jóindulatát, még akkor is ha a róm. kat. lakosság vagyis a magyar visszaszorítást szenved. XII. Pius: „Ne kívánják egy anyától, hogy egyik vagy másik gyermeke ellen nyilatkozzék.”
A pápaságnak a magyar belügyekbe való folytonos beavatkozása kényszerítette Mátyás királyt ama kijelentésére, hogy a magyarok elpártolnak a Római Egyháztól s a címer kettős keresztjét hármassá alakítja át. Szent László pedig: „ Magyarország elég erős ához hogy két pápát tiszteljen vagy egyet se.”
„A szlovákok a XIII. században kerültek magyar uralom alá. Mint földművelők éltek a magyar feudálisok alatt. Pozsonyból elüldözték a németeket.” (Christ und Welt 1964. apr. 14-i szám.)
Arról, hogy Pozsonyból a magyarokat éppen úgy elüldözték, mint a németeket, nem tesz említést a lap. Mintha magyarok nem is éltek volna ott, jól lehet a lakosság számának felét tették ki.
A Deutsch Nazionale Zeitung (Soldaten Zeitung) 1964. júliusi száma írja Hermann Orberttel kapcsolatban, -- aki a rakéta kutatás egyik megalapozója és a holdrakéta elkészítésének egyik irányítója --, hogy: „Erdélyben született, amely 1918-ig osztrák volt, román jelleggel.”
Rossz akarat ez vagy tudatlanság?
Ugyanez a lap a július 21-i számában a honfoglaló őseinket „vad magyarok”-nak, seregüket pedig „rablósereg”-nek nevezi.
„Nagy Károly – miután megsemmisítette az avar birodalmat --, 907-ben kiterjedt grófságot alapított keleten, mely később a kisebb formában is, de újból megalakult, miután Nagy Ottó a lechmezején legyőzte magyarországi rablósereget.”
Hogy a Vörös Konrád, Nagy Ottó testvére hívta be magyar sereget segítségül acélból, hogy Nagy Ottót leszorítsa a trónról, elfelejtett megemlékezni az idézett lap és arról is hogy Nagy Ottó a győzelem után megparancsolta, hogy az elfogott magyarokat ne mind katonákat, hanem, mint rablókat tekintsék és kezeljék. Annak következtében aggatták föl a sereg vezéreit, közöttük a keresztény Bulcsút is valamint társát Lehelt.
A cikkíró úgy ítélkezik a magyarok viselkedése felett, mintha a honfoglaló-korabeli germánok angyalok lettek volna és nem rettegett kegyetlen barbárok és fosztogatók. E tulajdonságukat most a II. Világháborúban is igazolták, pedig több mint ezer év óta jártak immár keresztény kultúra iskolájába.
A. Sylvius Piccolomini a „Kozmografia in Asiae et Európae” c. könyve 21-ik oldalán Jordanes germán történetíróra hivatkozva írja, hogy az ázsiai szittyáktól származó hunok és magyarok, akiknek a nyelve is azonos, nem valami anyáktól, hanem nőstény démonoktól születtek. . .
Az Osservatore Romanoban Gino Maggi szerint a nyugati krónikások a rémület és tehetetlen gyűlölet hatása alatt eltúlozták a magyarok kegyetlenségétről szóló híreket. A nyugatiak közül Eckehard volt tárgyilagos, aki fegyelmezett harcosokként jellemzi a magyarokat. A bizánci és arab történetírók a magyarokat jó indulatú, büszke, vitéz és pompakedvelő népnek írják le.
Emlékezzünk csak a nyugati és keresztény Habsburg Rudolfra (1278), hogyan bánt el a cseh Ottokárral. . . II. Basil császárra, aki az 1014-i Zetuniumi csata után megvakítatott 15000 bolgár foglyot, minden százra egy egyszeműt meghagyván, akikkel a művelt és keresztény Nyugat eme újabb megnyilatkozását Sámuel cár elé vezetette, aki a gonoszság láttán szívrohamban meghalt. A római Emilianus (K. u. 253) 70 görög kultúrvárost elpusztított, s annak 150000 művelt polgárát elrabszolgásította. Etolia 50 szenátorát megölette, gyilkoltatása számlálhatatlan. A nyugati műveltségű és keresztény árja valódi szabad kinyilatkozással az utóbbi nagy háborúk és békeszerződéseik is. A legnagyobb keresztény kultúrnépek az angolszászok nemzeti sportja a football, onnan ered, hogy az angolok egy dán hősi temetőből kiásták a hősők koponyait és azokat a dánok döbbenetére rugdosni kezdték. Nem új, amikor szenvtelenül égetik föl Monte Cassinot vagy saját szövetségesük a dél-Vietnámiak s a buddhisták vatikánját Hue ősi várost. Az inkvizíciót is gályrabságot, a verduni eunuchpiacot latin keresztények találták ki, spanyolok és angolszászok szabadalmazták a rabszolga kereskedelmet.
1672-ben a londoni rabszolgapiacon a néger ára 500, másfajúé 2500 pounds volt 5 évre. A csehek még 1946 telén rabszolgavásár kritériumát kimerítve; cseh földön pénzért árulták a barbárul fölhajtott és oda hurcolt felvidéki magyarokat. – lásd: Jan Mirejowszky írását a Krestanska Revü 1947. jún. számában.
Angliában 1002-ben Szent Brice napján lemészárolták az összes dánt. Szent Ignác napján, 1641-ben az írek öltek le 40.000-t ulsteri protestánst. 1793. márc. 10-i La Vendée-i mészárlás egy millió hallottat számlál.
Az angolszászok még 1815-ben is lemészárolták Dartmoorban az amerikai foglyokat. Róma könyvtára a Macedóniában összerabolt könyvekből alapult. VII. Pius pápa még 1814-ben is visszaállítja az inkvizíciót!
Az athéni Akropolisz tetőzete, amely 2000 év viharát kiállta, a velenceiek 1687. évi ostromától dőlt romba! Európában templomfosztogatásban, papok kínzásában (1527), pápai excommunikálásban germán uralkodók „vezetnek”. Rómát germán fajok dúlták föl ismételten, franciák, spanyolok ostromolták a Vatikánt még 1526 és 1527-ben is, nem a turáni Attila.
A magyarok dél Itáliáig kalandoztak de Rómát kímélték!
Embertelenségben nem vett részt a magyari lélek! A magyar nem vetkőzi le emberségét családjának elrablása, országának földúlása vagy fogságba hurcolása esetén. A magyar megőrizte azt a vonását, amit a Szt. Gallani kaland után elismeréssel emlegetett az általa megvendégült név Heribald. . . A nyugat németországi Schleswig-Holsteinben megtalálták Mátyás király aranyozott ezüst kelyhét, amit Bécsújeljen ajándékozott Teofel lovagnak vitézségéért, amellyel a pitten-i várat négy éven át, sikerült megvédenie a magyarokkal szemben. – Wissgrille kézirat.
Ceglédi Pál lévai esperes- lelkész megtalálta Görgey Artúr proklamációját, amelyben megtorlással fenyegetőzik az osztráknak a magyar hadifoglyokkal való megalázó bánásmódja miatt: „. . . Vad rablók elpirulnának de melyeket egy fővezér elkövetni nem pirult. . .” – írja Görgey A.
A lap 1964. júl. 31-i száma arról kesereg, hogy szétszakították hajdan – 1156-ban -- , Bajorországot s amikor lehetett volna, nem egyesítették. Pedig ha egyesítették volna, „ akkor a magyarországi németek, az erdélyi szászok egy hatalmas tömbre támaszkodhattak volna s velük az öntudatos szudéta németek is akkor talán nem is lett volna Versailles és St. Germain.”
A mi végzetes Trianonunkat nem említi meg.
A cikkhez hozzáfűzhetjük, hogy a magyarországi németeknek a nagy német nemzet mindig erős támasza volt így is és marad a jövőben is. A magyar nemzet szempontjából nem kívánatos a „minél nagyobb és minél erősebb Németország”, éppen úgy nem, mint az óriási szláv birodalom.
„Mindent az erdélyi németekért!
„Miután a nyugat német kereskedelmi küldöttség a bukaresti Strada Londra-n munkába lépett, első és legfontosabb kötelessége legyen az ott élő németekről való gondoskodás, amely mint egy 500 ezer lelket számlál, tehát második kisebbség az 1,800,000 lelket számláló magyarok után a 14 féle kisebbségi nép között”. (Deutsch Nazionale Zeitung, 1964. aug. 7. száma.)
Alig egy évvel azelőtt még általában 400,000–ben állapították meg a német lapok a romániai németek számát s most az idézett lap már 500.000 re teszi. Miért? Nem másért, minthogy így a német kisebbség jogvédelmének nagyobb nyomatékot adjon. Nagyobb népcsoportnak több joga van az autonómiára.
Elmondhatjuk a németekről Deér Józseffel: „A magyarnak egyetlen szomszédja van csupán, amelytől a hitközség alapján támogatást remélhetne, t.i. : a német, akitől azonban támogatás helyett éppen ellenkezőleg csak a háború töviseiben részesül.” (Deér J.: Pogány magyarság, keresztény magyarság, Budapest, 1901. 224. old.)
Forrás: Nemesváradi Imre, Mérlegen, Garfield, NJ. 1969, 58-66 old.